Pisanie prac dyplomowych na studiach stacjonarnych i zaocznych

Na każdej uczelni – warszawskiej, czy radomskiej pisanie prac dyplomowych wygląda podobnie. Dotyczy to zarówno studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, zwanych popularnie zaocznymi.

Oczywiście, są między nimi pewne różnice. Pierwsza pojawia się już w przypadku częstotliwości spotkań z promotorem. Studenci studiów dziennych swoje seminaria magisterskie czy też licencjackie mają zazwyczaj raz w tygodniu. Dla studentów niestacjonarnych spotkania z promotorami wyznaczane są zazwyczaj trochę inaczej. Spotykają się z nimi prawie zawsze, gdy mają swoje zjazdy.

Dodatkowo pisanie prac inżynierskich, licencjackich czy też magisterskich wiąże się z ogromną pracą własną. Studenci dzienni zazwyczaj mogą spokojnie korzystać z bibliotek. Natomiast studenci zaoczni nie mają czasu ze względu na pracę. Podobnie wygląda pisanie prac zaliczeniowych.

Studenci zaoczni muszą włożyć w ich napisanie więcej pracy. Wygospodarowanie czasu często jest dla nich bardzo trudne, ponieważ pracują oni od rana do wieczora. Studenci stacjonarni mogą już po zajęciach podejść do biblioteki i rozpocząć pisanie. Dlatego też wybierając studia warto zastanowić się nad swoimi możliwościami oraz czasem.

Dodaj komentarz